Fotografia – przed i po

Niejednokrotnie słyszałam już, że by zdjęcie było dobre, a nawet rewelacyjne wystarczy je dobrze zrobić, a nawet wystarczy sam świetny sprzęt!

Owszem, dla pewnej grupy odbiorców z pewnością 🙂 Jednak w dużej mierze dobry sprzęt i znajomość podstawowych zasad to połowa sukcesu. A gdzie druga połowa?

No właśnie, ta druga połowa to obróbka. Czasem ta obróbka zajmuje dłuższą chwilę, by nadać zdjęciu pewną magię. Tak część osób, które czytają ten artykuł powiedzą, ale po co? Przecież wystarczy zdjęcie takie jak zostało zrobione, jest super. No tak, ale każdy fotograf ma swój styl. Każdy dąży do jakiegoś oczekiwanego efektu.

Ja uwielbiam zdjęcia, które mają duszę, nie są zwykłe. Zdjęcia, które jakby to powiedzieć mają w sobie pewną nutkę magii, tajemniczości. Można by powiedzieć, że taki efekt uzyska się dobrym pstryknięciem. Tak, ale czasem warto użyć postprodukcji by nadać charakter zdjęciu, by dodać trochę bajkowości 🙂

Stąd też czas oczekiwania na zdjęcia z sesji zdjęciowej nie 1-2 dni, a do 2 tygodni. By każde zdjęcie miało w sobie to coś 🙂

fotografia przed i po
Fotografia koni – przed i po
fotografia przed  i po
Fotografia kobieca – przed i po

Facebook Instagram Pinterest

Dodaj komentarz